Kromaş Soğuk Poliüretan Kitleri

AŞINAN YÜZEYLERE POLİÜRETAN KAPLAMA

Zaman Kaybı Olmadan Yerinde Uygulama

Özel bir kaplama yöntemi olan Soğuk Poliüretan, içerisindeki bileşenlerin herhangi bir fırına ihtiyaç duymadan, oda sıcaklığında 24 – 48 saat içerisinde sertleşebilen ve herhangi bir kalıba ihtiyaç duymayan hızlı ve etkili bir işlemdir.

Vibrasyonlu yüzey işlem makinelerinde tam veya lokal kaplamalar yapmak için kalıp ve sanayi tipi fırın ihtiyacı bulunur. Bu sebeple makinelerin bu işlem için üretim alanlarından çıkarılması gerekir. Bu da zaman ve iş kaybı ve tabi ki maliyet anlamına gelir. Kromaş’ın sunduğu Soğuk Poliüretan Kitleri ile düşük maliyetle ve hızlı bir şekilde kaplama işlemi kendi yerinde gerçekleştirilir.

 • Kalıp ihtiyacı yok.
 • Endüstriyel fırın ihtiyacı yok
 • Nakliye masrafı ve süresi yok
 • İşçilik ve servis maliyeti yok.
 • Hızlı, Pratik ve Yerinde Uygulama
 • Uygun Fiyat – Yüksek Performans
 • Her Marka ve Model Makineye Uygun

Poliüretan Uygulama

Sık Sorulan Sorular

 1. Kaplanan Yüzeyin Kullanım Süresi Nedir?

  Kaplanan yüzeyin kullanım süresi kullanım şekline, kaplanan yüzeye göre değişiklik gösterebilir. Yüzey temizliği doğru şekilde yapılmalı ve toz, kir, yağ vb. yüzeyde kalmamalı; yüzey pürüzlülüğü artırılarak döküm yapılan poliüretanın tutuculuğu artırılmalıdır. Döküm yapılan yüzeyler poliüretan ise Pu – pu adhesive, metal ise metal-pu adhesive kesinlikle doğru şekilde uygulanmalıdır.
 2. Poliüretan ve PU Former’ın ısısını nasıl ayarlayabilirim?

  Poliüretan, rahatça karıştırılabilecek, akışkan bir forma gelmelidir. Pu Former ise homojen bir sıvı karışım haline gelene kadar ısıtılmalıdır.
 3. Karışımı yaptıktan sonra ne kadar süre içerisinde dökülmesi gerekir?

  PU Former ve Poliüeratan homojen şekilde karıştırıldığında maksimum 5 dakika içerisinde dökülmesi gerekir. Donma işlemi gerçekleştikten sonra döküm yapılmamalıdır.
 4. Her yüzey için macun ve/veya plaka kullanmam gerekir mi?

  Döküm yapılan alanın ihtiyacına göre bu gereklilik belirlenir. Döküm yapılacak alanın çevresindeki yüzeylere karışımın gelmemesi için sınırlandırma yapmak üzere kullanılması gerekebilir.
 5. PU Former ve Poliüertan karışım yapıldıktan sonra artan karışım daha sonra kullanılabilir mi?

  Karışım yapıldıktan sonra 5 dakika içerisinde döküm yapılmalıdır kalan karışım için kürlenme işlemi gerçekleşeceğinden (sertleşeceğinden) daha sonra kullanılamaz.
 6. Soğuk PU Kit’inin raf ömrü ne kadardır?

  Ürün elinize ulaştığı tarihten itibaren maksimum 1 yıl içerisinde kullanılması gerekmektedir.
 7. Yüzey, kaplama işleminden ne kadar süre sonra kullanılabilir?

  Kaplama işlemi yapıldıktan 72 saat sonra yüzey tekrar kullanıma hazır olur.
Whatsapp