Otomotiv Sektörü

Üretim hatlarında standartlaşmanın, zamanında ve kaliteli üretimin yüksek önem kazandığı bir sektör olan otomotiv sektöründe çok sayıda partnerimiz için sunduğumuz çözümler dünyanın her yerinde başarı ile kullanılmaktadır. Yüksek teknoloji ile donatılmış, daima standart kalitede üretim yapmanıza olanak sağlayan sistemlerimiz, otomotiv sektöründe kullanılan motor, şanzıman bileşenleri, emniyet elemanları, aksesuarlar ve benzeri pek çok parça ve ekipmana uygun yüzey işlem çözümleri ile ürün kalitenizi garanti eder. İhtiyacınız olan çözümün Kromaş bünyesinde daha önce mutlaka üretildiğini görebilirsiniz.

Savunma ve Havacılık Sektörü

Savunma ve Havacılık sektöründeki pek çok büyük firmanın hizmet aldıkları tedarikçiden beklentisi; yüksek malzeme yetkinliği ve minimum üretim toleransı sağlamasıdır. Kromaş olarak türbinler, iniş takımları, yapısal parçalar gibi ekipmanlarım tüm yüzey işlemleri için eksiksiz hizmet sunar. Bu önemli havacılık parçalarının yüzey işlemleri ile malzeme yorulması uzun süre geciktirilebilir ve parçanın ömrü uzar. Araçların daha az yakıt tüketmelerini, ısı limitlerini azaltmayı ve düşük metal aşınması gibi performans gelişmeleri sağlayan türbin bıçakları, pervane ve statorlar gibi parçaları Kromaş’ın ürettiği proses çözümleri ile en ideal şekilde işleyebilirsiniz.

Doğal Taş Sektörü

Mermer sektörünün ihtiyaçları doğrultusunda geliştirdiğimiz birçok farklı makine, sektörün en önemli işletmelerinde çok uzun yıllardır- Türkiye’de ve Dünyada kullanılmaktadır. Sektörün beklentisi doğrultusunda eskitme, köşe yuvarlama gibi birçok prosesimiz ile partnerlerimize çözüm üretiyoruz.

Kuyumculuk Sektörü

Kuyumculuk sektöründe üretilen değerli ve hassas metallerin (altın, gümüş ve taşlı ürünler), doğru ve güvenli bir şekilde yüksek parlaklığa ulaşması gerekmektedir. Manuel yapılan cilalama prosesleri ürünün kalite standardizasyonunu bozarken yüksek maliyetler de doğurmaktadır. Ayrıca değerli metallerin işlenmesi sırasında ağırlık yitimini minimuma indirmek gerekmektedir. Tüm bu problemleri ortadan kaldırmak üzere Kromaş olarak yüzeye istenilen kalitenin, estetiğin ve değerin katılması için uygun makine, sarf malzeme ve prosesleri müşterilerimize sunuyoruz.

Tekstil Aksesuarları Sektörü

Metal düğme çeşitleri, çıtçıtlar, perçinler, kancalar, fermuar elcikleri vb. birçok tekstil aksesuarının üretim öncesi ve sonrasında çapak alma, yüzey pürüzsüzleştirme ve parlatma prosesleri ile müşterilerimize çözüm ortağı oluyor, Kromaş markalı makine ve sarf malzemeler ile globaldaki bir çok tekstil firmasının beklediği kalite standardına ulaşmalarına destek oluyoruz.

Medikal Sektörü

Yüksek hassasiyet ve kompleks geometrilere sahip medikal sektörü parçalarında muhteşem yüzey kalitesi beklentilerini Kromaş olarak garantili çözümler üretiyoruz. Cerrahi ekipmanlar, diş implantları, protezler veya kemik vidaları gibi birçok parça yüzey işlem çözümlerimizin dokunuşu sonrasında son hallerini almaktadır.

Eklemeli Üretim (Additive Manufacturing)

Bir çok endüstride geleceğin üretim teknolojisi olarak görülen Eklemeli Üretim (3D printing – Additive Manufacturing) ile karmaşık fonksiyonların kolay entegrasyonu, pahalı takımlara ihtiyaç duymadan karmaşık ve/veya kişiselleştirilmiş bileşenlerin hızlıca üretimi mümkün.

Eklemeli üretimin yüzey işlem alanında sunduğumuz ürün ve hizmetler şöyle:

Danışmanlık

 • Taş
 • Pastalar
 • Kimyasallar
 • Proses Geliştirme
 • Kalite Kontrol
 • Uygun Sarf Malzeme

Mühendislik

 • İstenilen yüzey işleme göre tasarım verilenin optimizasyonu
 • Proses sonrası Otomasyonu

Makine- Ekipman

 • Makineler
 • Otomasyon
 • Üretim proseslerinize entegrasyon

Sarf Malzemeler

 • Aşındırıcılar
 • Pastalar
 • Kimyasallar

Hem bu üretim süreçlerini hem de üretim sonrasında istenen yüzey kalitesine ulaşılmasındaki aşamalar için ihtiyaç duyulan optimum fayda sağlayan ürün ve makinelerimiz ile sizlere destek veriyor çözüm ortağınız oluyoruz.

Malzeme: Plastik ve Metal

Ağırlıklı Sektörler: Havacılık, Otomotiv, Medikal/Dental, Beyaz Eşya, Genel Sanayi vb.

Diğer Sektörler

Gastronomi’den Döküm/Dövme Sanayii’ne; Hırdavat’dan Aydınlatma’ya; Mobilya’dan Elektrik/Elektronik’e; Mutfak Gereçleri’nden Plastik’e; Rulman/Bilye’den Motor/Jeneratör’e ve daha pek çok sektörde üretilen parçalarda istenilen yüzey kalitesine ulaşmak için Kromaş bünyesindeki yetkin ARGE ekiplerimizce tasarlanan makine ve otomasyon sistemleri dünyanın dört bir yanında başarı ile hizmet etmekte ve değer yaratmaktadır.

Whatsapp